شنبه, 15 بهمن 1401 12:49

یکشنبه, 01 دی 1392 ساعت 08:56

دولتها فرهنگ استفاده صحیح از ماهواره را نهادینه کنند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک استاد علوم ارتباطات معتقد است که دولتها با بالابردن آگاهی عمومی افراد جامعه برای تمیز نقاط قوت و ضعف برخی رسانه ها، به جای پارازیت، فرهنگ استفاده صحیح از ماهواره را در جامعه نهادینه کنند.

 به گزارش نسیم نیوز حسین افخمی  در گفت و گو با ایرنا درمورد پیشرفت علم و تکنولوژی نوین ارتباطی و ظهور تجهیزات جدید مخابراتی و ماهواره ای برای اطلاع رسانی در دنیا اظهارداشت: در مقابل آثار سویی که رسانه ها و برخی وسایل ارتباط جمعی از جمله ماهواره ها دارند، می توان با آسیب شناسی به موقع، فرهنگ سازی و آگاهی بخشی را جایگزین ممنوعیت ها کرد.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید براینکه به دلیل پیشرفت علم نمی توان استفاده تکنولوژی را کنترل کرد، گفت: ماهواره یک رسانه است و همچون سایر رسانه ها کارکرد مثبت و منفی را توام دارد.

به گفته این استاد دانشگاه اگر مانع استفاده از ماهواره و تکنولوژی شویم، عملا مردم را از مزایای استفاده از تکنولوزی و فناوری روز محروم کرده ایم بنابراین عملا بستن ماهواره از سرچشمه کار نادرستی است.

افخمی خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده مادامی که محدودیت و جلوگیری استفاده از تکنولوژی های ارتباطی، شبکه های اجتماعی و رسانه ای بعمل آمده نتیجه عکس داده و تنها محروم کردن استفاده عده ای را دربرداشته و دیگران از طرق مختلف به نحوی استفاده کرده اند.

استاد علوم ارتباطات تاکید کرد که پارازیت و ممانعت از دسترسی به شبکه های ماهواره ای راه حل اساسی نیست بلکه باید فرهنگ استفاده صحیح آن در جامعه نهادینه شود.

بازدید 1958 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 01 دی 1392 ساعت 08:56
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره