یکشنبه, 07 خرداد 1402 16:27

دوشنبه, 07 آبان 1397 ساعت 08:12

اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

با اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛ این روزها اسامی افراد مختلفی به عنوان سکانداران آینده این استان بر سرزبان‌هاست.

به گزارش نسیم امروز، شنیده ها حاکی از این است که در صورت مشمول قرارگرفتن دکتر محمد رضا خباز در قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛ سید محمد رضا هاشمی از نیروهای بومی استان و از نیروهای باتجربه وزارت کشور به عنوان یکی از گزینه ها برای تصدی مسئولیت استانداری خراسان شمالی است.

گرچه حضور ارزشمند دکتر خباز از چهره های فرهنگی و سیاسی کشور در خراسان شمالی با رزمه ای بسیار خوب و کارنامه ای درخشان برای رشد و توسعه این استان امید بخش بود؛ اما تصویب قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و مشمول شدن بسیاری از مدیران ارشد استانها، فرمانداران، شهرداران و برخی از مدیران کشوری در اجرای این قانون؛ از مشمول شدن دکتر خباز یار دیرینه این استان که تلاش های زیادی در تقسیم خراسان و تاسیس خراسان شمالی نیز داشت؛ حکایت دارد.

این روزها گمانه زنی های مختلفی در مورد دهمین استاندار احتمالی خراسان شمالی بر سرزبانهاست و خبرها حکایت از لیست های چند 10 نفره برای تصدی این مسئولیت از جمله آقایان سیستانی و بهرامی دارد؛ اما سید محمد رضا هاشمی از چهره های خدوم و پرتلاش این استان که مسئولیت ها و پست های متعددی را در وزارت کشور تجربه کرده است؛ نیز یکی از این گزینه هاست.

هاشمی دارای مدرک کارشناسی ارشد و از نیروهای وزارت کشور است که سوابقی همچون بخشدار قوشخانه شهرستان شیروان، معاون فرمانداری فاروج، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری خراسان شمالی، فرماندارشهرستان مانه و سملقان، فرماندار شهرستان شاهرود و معاون سیاسی امنیتی استانداری قم را در کارنامه خود دارد.

گفتنی است: قانون منع به کارگیری بازنشستگان در جلسه علنی روز ششم شهریور 1397 مجلس شورای اسلامی و درست 37 روز بعد از انتصاب دکتر خباز به سمت استاندار خراسان شمالی؛ تصویب و در تاریخ 21 شهریورماه به تأیید شورای نگهبان رسید و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز این قانون را در 26 شهریورماه جاری برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ کرد.

بازدید 5247 بار آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 19:30
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره