چهارشنبه, 01 بهمن 1399 06:29

شنبه, 17 آبان 1399 ساعت 09:54
  • .

برخورد سخت با متخلفان اجرای مصوبات ستاد کرونا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاندار خراسان شمالی گفت: محور تمام تصمیمات ما در ستاد مدیریت کرونا ، سلامت و رعایت پروتکل های بهداشتی است لذا برخورد قاطع و سخت با متخلفان اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا انجام می شود.

به گزارش نسیم امروز به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خراسان شمالی محمد علی شجاعی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند موجب بروز مشکلاتی می شوند لذا هر تصمیمی، محورش سلامت و جان مردم نباشد، اشتباه است. وی با بیان اینکه در خصوص بیماری کرونا آنچه که باید در قالب توصیه و اطلاع رسانی باشد در ٨ ماه گذشته انجام شده، تصریح کرد: تاکنون ۷۰ درصد مصوبات اجرایی شده که باید اجرایی شدن ۱۰۰ درصد مصوبات را شاهد باشیم. شجاعی با اشاره به اینکه تا کنون در استان ٨۶ میلیارد تومان برای درمان بیماران کرونا هزینه شده ، تصریح کرد: به طور متوسط برای هر فرد مبتلا به کرونا که بستری می شود به غیر از هزینه خانواده حدود ٢٠ میلیون تومان برای دولت نیز هزینه ایجاد می شود .

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با کرونا تنها متوجه وزارت بهداشت و وزارت کشور نیست، اظهار داشت: مبارزه با کرونا نیازمند بسیج عمومی است اما برخی ادارات روال عادی امور خود را طی می کنند درحالی که جدیت در این بحث ضروریست.

شجاعی یکی از نگرانی های مردم در بحث بیماری کرونا را مرتبط با بیمه ها دانست و گفت: مصوبات مربوط به شورای عالی بیمه در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی استان جمع بندی و ارائه شود.

وی خاطرنشان کرد: کار ما توصیه و ارشاد نیست ما باید مصوبات را اجرا و با متخلفان برخورد کنیم لذا نباید شاهد هیچ تجمعی باشیم. استاندار خراسان شمالی افزود: ارائه گزارش مکتوب توسط فرمانداران برای افزایش خدمات الکترونیکی،احصا تمام پروژه های عمرانی حوزه بهداشت و درمان برای اجرا و تسریع در روند بهره برداری ،ممنوعیت تجمع در بانک ها برای ارائه خدمات، تفویض اختیار برای ارائه خدمات از سوی دستگاه های اجرایی به تمامی دفاتر پیشخوان باید بعنوان مصوبه این ستاد اجرایی شود.

محمد علی شجاعی افزود: معاونت غذا و دارو موظف است تا ظرف ۴۸ ساعت مجوز لازم به تولیدکنندگان اقلام بهداشتی ارائه دهد.

وی همچنین بر حمایت ویژه از گروه های آسیب پذیر جامعه، عدم تردد کامیون و اتوبوس به داخل شهرها ،استفاده از ظرفیت خیرین،ایجاد محدودیت تردد در شهرهای بحرانی ناشی از کرونا و نظارت بر روز بازارهای استان

بازدید 84 بار آخرین ویرایش در شنبه, 17 آبان 1399 ساعت 09:54
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • تصاویری از عزاداری و دسته‌روی عزاداران فاطمی در بجنورد
  • تصاویری از عزاداری و دسته‌روی عزاداران فاطمی در بجنورد
  • تصاویری از عزاداری و دسته‌روی عزاداران فاطمی در بجنورد
  • تصاویری از عزاداری و دسته‌روی عزاداران فاطمی در بجنورد
  • تصاویری از عزاداری و دسته‌روی عزاداران فاطمی در بجنورد
  • تصاویری از عزاداری و دسته‌روی عزاداران فاطمی در بجنورد
  • تصاویری از عزاداری و دسته‌روی عزاداران فاطمی در بجنورد