سه شنبه, 29 مهر 1399 20:14

یکشنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 12:01
 • .

فرودگاه جاجرم به عنوان فرودگاه دوم استان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاندار خراسان شمالی در دیدار با وزیر راه گفت: فرودگاه جاجرم به‌عنوان فرودگاه دوم و پشتیبان استان با توجه به وجود باند فرودگاه در این شهرستان معرفی شود.

به گزارش گروه دریافت نسیم امروز، محمدعلی شجاعی در دیدار با وزیر راه با اشاره به نداشته های فراوان وزارت راه و شهرسازی در استان اظهار کرد: وضعیت پروازهای استان نسبت به گذشته بهتر شده اما به دنبال تقویت بیشتر و حمایت قاطع وزارت راه و شهرسازی برای برقراری پرواز بجنورد به عشق‌آباد هستیم.

وی بابیان اینکه با شروع فصل سرما و مه گرفتگی و نبود دید برای فرود هواپیما، پروازهای استان تعطیل می‌شود، افزود: بنابراین خواستار نظر کارشناسی نهایی وزارت راه و شهرسازی برای وضعیت فرودگاه بجنورد ازنظر امکانات و تجهیزات هستیم.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به فعالیت بیش از دو دهه‌ای فرودگاه بجنورد، افزود: اگر این فرودگاه مشکل کارشناسی ندارد باید تجهیزات مانده‌اش در گمرک آزادسازی شود و در غیر این صورت تجهیزات فنی موردنیاز تأمین شود.

وی با اشاره به پای کار آمدن مردم برای توسعه فرودگاهی استان، در سال‌های گذشته، مطرح کرد: سیستم فرودگاهی کشور با همکاری سازمان ملی مسکن برای توسعه فرودگاه‌های کشور ۱۱ هکتار زمین را برای فرودگاه‌های کشور در نظر گرفت اما سیستم فرودگاهی وزارت و راه و شهرسازی این موضوع را در استان لغو کرد که خواستار تخصیص این زمین‌ها هستیم.

شجاعی همچنین خواستار معرفی فرودگاه جاجرم به‌عنوان فرودگاه دوم و پشتیبان استان با توجه به وجود باند فرودگاه در این شهرستان شد.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: در سفر رئیس‌جمهور ۴۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات بخش دولتی سفر به دو پروژه اتصال راه‌آهن جوین به اسفراین به خط ریلی کشور و تکمیل محور ارتباطی بجنورد به جنگل گلستان اختصاص و مقرر شد امسال به بهره‌برداری برسد اما روند کار برخلاف این موضوع است.

وی نبود ریل، پروازهای مستمر و فراوان در فرودگاه بجنورد و محرومیت آزادراه را از نداشته ها و کمبودهای حوزه راه و شهرسازی در استان دانست و گفت: تنها تبعات تردد سالانه ۲۰ میلیون مسافر از محورهای مواصلاتی استان رسیدگی به وضعیت تصادفات در این جاده‌ها توسط بیمارستان‌های استان است و با این وضعیت بنابراین وزارت راه و شهرسازی به مردم استان خراسان شمالی بدهکار است.

شجاعی تأکید کرد: وزیر راه و شهرسازی به دو پروژه سفر ریاست جمهوری به استان نگاه مثبت دارد اما زیرمجموعه وزارتخانه بعد از یکسال پیمانکاری برای آسفالت محور بجنورد به جنگل گلستان در نظر گرفته و این در حالی است که هنوز زیرساخت‌ها فراهم نیست.

شجاعی با اشاره به دستور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور مبنی بر تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان از وزارت راه و شهرسازی خواستار معرفی فردی تام‌الاختیار برای پیگیری پروژه‌های این وزارت در استان شد.

وی اشاره داشت: قرارگاه خاتم‌الانبیا برای اتمام پروژه بجنورد، سنخواست، جاجرم و میامی پای‌کار آمده و خواستار حمایت راه و شهرسازی برای اتمام این پروژه و دو پروژه مصوب سفر ریاست جمهوری تا پایان سال جاری هستیم.

شجاعی گفت: چهار خطه کردن مسیر بجنورد به اسفراین پروژه به‌جامانده چندساله دیگر استان در بخش راه است که از ۱۰۶ کیلومتر تاکنون ۸ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: در اعلام خسارت سیل سال گذشته به راه‌های استان در سامانه وزارت راه و شهرسازی، استان عقب ماند و با توجه به وضعیت راه‌های استان و نبود ابنیه در راه‌های روستایی خواستار نگاه ویژه راه و شهرسازی هستیم.

شجاعی بابیان اینکه در استان چهار هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی وجود دارد، افزود: باید به راه‌های روستایی خاکی و آسفالت شده استان باید روستای بدون راه را هم اضافه کنیم چراکه برخی از این راه‌ها در بستر رودخانه تشکیل‌شده‌اند.

وی مطرح کرد: در بحث ایمنی راه‌های استان فوق‌العاده عقب هستیم و به‌رغم دو بانده شدن برخی مواصلات اما تجهیزات مانند روشنایی و گاردریل ها هنوز یک بانده هستند که خواستار نگاه ویژه این وزارتخانه در این حوزه هستیم.

شجاعی در انتها با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه در سفر رئیس سازمان هواشناسی کشور به استان برای نصب سامانه هشدار سیل در ۵۰ نقطه استان، گفت: با توجه به این تفاهم‌نامه نصب سامانه برای ۲۰ نقطه قطعی شده برای ۳۰ نقطه دیگر خواستار اعتبار از وزارت راه و شهرسازی هستیم.

بازدید 103 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 شهریور 1399 ساعت 12:01
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی
 • تصاویری از عزاداری های محرم در ایام کرونا - خراسان شمالی